Odstředivky, použité, plně renovované

Společnost Centrimax se specializuje na dodávku použitých, ale plně renovovaných odstředivek, jako jsou odstředivé odlučovače, dekantační odstředivky a další produkty předních výrobců.

Na skladu máme více než 800 použitých odstředivek: Jsou to většinou odlučovače od výrobců Westfalia Separator, Alfa Laval a Tetra Pak. Tyto stroje lze použít k čištění tekutin, oddělování tekutých směsí a koncentrování suspenzí. Kromě toho lze po zpracování provést čištění na místě, aniž by bylo nutno stroj zastavit.

Naše dekantační odstředivky značek Westfalia Separator, Alfa Laval, Flottweg a Sharples najdou uplatnění pro tekutiny s vysokým obsahem pevných částí. Tyto stroje nepřetržitě oddělují pevné částice ze suspenzí s obsahem pevných částic až 60 %. Čistí tekutiny (dvoufázový dekantér), třídí pevné látky (dvoufázový dekantér) a odstraňují pevné částice ze suspenzí se dvěma tekutými složkami, kdy zároveň probíhá rozdělování tekuté fáze na lehké a těžké složky, stejně jako je tomu u odstředivých odlučovačů (třífázový dekantér).

Navíc dodáváme loupací odstředivky, posunovací odstředivky, odstředivky s inverzním filtrem, Conturbex atd. od výrobců Krauss Maffei - KMPT, Siebtechnik, Heinkel, Sharples atd.

Všechny výše uvedená stroje jsou k dispozici k použití v mnoha různých odvětvích, například:

  • Nápojový průmysl (čištění piva, vína, džusů atd.)
  • Mlékárny (odstředivky na mléko, baktofuga, čiřidlo mléka, syrovátky atd.)
  • Potravinářský průmysl (výroba droždí, škrobu, potravinářských přísad atd.)
  • Průmysl olejů a tuků
  • Chemický a farmaceutický průmysl a biotechnologie
  • Odpadní vody a kaly
  • a další odvětví


Výše uvedené odstředivky budou vybaveny nově vyrobenými řídicími jednotkami PLC (Siemens S7), které lze snadno integrovat do stávajících centrálních řídicích systémů. Před dodáním bude proveden zkušební běh v našem testovacím zařízení, kde zkontrolujeme a zaznamenáme perfektní fungování a hodnoty vibrací. Po úspěšném testování dodáváme plně renovované stroje se zárukou na mechanické díly.

To vám zajistí nejvyšší úroveň spolehlivosti a vynikající poměr ceny a výkonu dodaných strojů. Díky tomuto přístupu jsou naše použitá zařízení zajímavá pro všechny výrobní závody. To mohou potvrdit i naši spokojení zákazníci, kterými jsou jak malí výrobci, tak „globální hráči“ s mnoha výrobními lokalitami doma i v zahraničí.

Společnost Centrimax – Winkelhorst Trenntechnik založil v roce 1978 pan Stephan Winkelhorst, který předtím 20 let (1958–1978) pracoval pro společnost Westfalia Separator. Jsme vysoce motivovaný, flexibilní tým. Pohovořte si s námi, prosím. Využijte našich více než 50 let zkušeností!

Veškerý obsah na stránkách je v angličtině. Kromě toho i veškerá korespondence musí být vedena v angličtině.