kullanılmış santrifüjler, durultucu santrifüjler, santrifüj ayırıcılar

Centrimax en ileri gelen imalatçılardan tamamen yenilendirilmiş santrifüjlü ayırıcı, santrifüjlü durultucu ve diğer santrifüjlerin tesliminde uzmanlaşmıştır.

Stokumuzda 800’den fazla kullanılmış santrifüj mevcut bulunmaktadır: Westfalia Separator, Alfa Laval ve Tetra Pak gibi üreticilerden bunlar genellikle ayırıcılardır. Bu makineler sıvıların arıtılması, sıvı karışımların ayrılması ve süspansiyonların yoğunlaştırması için kullanılacaktır. Ek olarak, işlemeden sonra makineyi durdurmadan CIP temizleme yapılabilir.

Westfalia Separator, Alfa Laval, Flottweg ve Sharples imalatçılardan durultucularımız yüksek katılar olan sıvıların uygulamasında bulunur. Bu makineler 60 % katı içeriğine kadar katları süspansiyonlardan devamlı akıttır. Sıvıları arıtmayı (2 safhada durultucu), katıları ayırmayı (2 safhada durultucu) ve katıları süspansiyonlardan alarak iki sıvı bileşeni ile eş zamanlı ayırmayı sıvı safhasında ağır ve hafif bileşenlere yapmaktadır, santrifüjlü ayırıcıya benzer bir şekilde (3 safhada durultucu).

Üstelik Krauss Maffei - KMPT, Siebtechnik, Heinkel, Sharples vs. üretimcilerden soyacı-santrifüj, itici santrifüj, evirici-filtre santrifüj, Conturbex, vs. teslim etmekteyiz.

Çok sayıda uygulamalar için yukarda bahsedilen tüm makineleri elimizde mevcuttur:

  • İçecek endüstrisi (bira arıtıcısı, şarap, meyve suyu vs.)
  • Mandıralar (kaymak ayırıcılar, baktofüjler, süt arıtıcısı, kesik süt suyu vs.)
  • Gıda endüstrisi (maya üretimi, nişasta, gıda bileşenleri vs.)
  • Yakıtlar ve yağlar endüstrisi
  • Kimya ve İlaç Sektörü ve biyokimya
  • Atık su ve atıklar
  • ve diğer endüstriler


Yukarda bahsedilen santrifüjler yeni imal edilmiş PLC kontrol ünitesi (Siemens S7), ve bu mevcut olan merkezi kontrol sistemlerle kolayca bütünleştirilebilir. Teslim etmeden önce deneme çalıştırması tesisimizde deneme çalıştırılması yapılır ve en mükemmel fonksiyon ve titreşim değerleri yoklanır ve kayıtlanır.

Teslim edilmiş makineler için en yüksek düzeyde güvenirlik ve üstün fiyat/performans oranı garanti etmektedir. Bu yaklaşım sayesinde, bizim kullanılmış makineleriniz herhangi bir üretim fabrikasının ilgisini çekebilir. Memnun olmuş müşterilerimiz, hem yurtta ve yurtdışında değişik üretim yerleri olan küçük üreticiler ve “küresel oyuncular” bunu doğrulayabilir.

Sayın Stephan Winkelhorst 1978 yılında Centrimax - Winkelhorst Trenntechnik firmasını kurdu, bundan önce 20 yıl (1958-1978) Westfalia Separator’de firmasında calıştı. Yüksek motivasyonlu, esnek bir takımız. Lütfen bizimle konuşun. 50 yılla aşkın deneyimizden istifa edin!

Siteye girdiğinizde tüm içeriğin İngilizce olduğunu göreceksiniz. Ayrıca, tüm yazışmalar da İngilizce yapılmalıdır.